Najlepsze filmy o hokeju. Gdzie oglądać?

Hokejowe filmy - grafika wyróżniająca. Przedstawia dwóch graczy NHL walczących na pięści.

Filmów o hokeju powstało całkiem sporo, dlatego też warto przedstawić, które tytuły są najlepsze. Sportowe filmy możemy oglądać na wielu stronach internetowych jak CDA czy Netflix. Zanim rozpoczniemy pochłaniające czas poszukiwania, warto sprawdzić zestawienie dziesięciu najlepszych filmów o hokeju i zawęzić potencjalne grono ekranizacji do obejrzenia. W przeglądzie znajdą się filmy hokejowe sprzed ponad 40 lat, ale także świeże tytuły, których premiera była stosunkowo niedawno. W rankingu znajdą się m.in. oceny IMDB, czyli największego portalu na świecie z bazą filmów i osób związanych z branżą kinematograficzną. Jeśli już dokonamy wyboru naszego hokejowego filmu, warto sprawdzić, gdzie można je obejrzeć.

Hokejowe filmy – gdzie obejrzeć?

Bardzo duże znaczenie w odnalezieniu wybranego hokejowego filmu będzie miał rok jego produkcji. Tytuły pochodzące ze schyłku XX wieku i początku XXI wieku są znacznie łatwiej dostępne. Możemy je odnaleźć na powszechnie dostępnym YouTube, czy też CDA – bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Filmy, takie jak Youngblood, czy Cud w Lake Placid nie stworzą najmniejszych problemów z ich legalnym obejrzeniem. Nowe produkcje typu „Rosyjska Piątka” mogą jednak stworzyć nieco problemów z ich obejrzeniem. Świeższych tytułów należy raczej na platformach telewizyjnych, jak Canal Plus lub w telewizjach internetowych, których przykładem może być Netflix.

Najlepsze filmy o hokeju – ranking

Film o hokeju, jak każda inna produkcja jest oceniany pod wieloma aspektami. Ciężko zestawić filmy sportowe z różnych dekad i dokonać sztywnej analizy. Do wszystkiego dochodzą także subiektywne upodobania. Dlatego też propozycje nie będą stopniowane według zamysłu „który film o hokeju jest najlepszy”. Będzie to zestawienie dziesięciu obiektywnie najsolidniejszych tytułów, które wyróżniły się w swoim gatunku.

Potężne Kaczory

Grafika przedstawia scenę z hokejowego filmu Potężne Kaczory.

Rok produkcji: 1992
Reżyseria: Stephen Herek
Ocena IMDB: 6.5/10
Film zobaczysz na: aktualnie nie można legalnie obejrzeć filmu w Polsce.

Opis filmu:  Potężne Kaczory to film idealny na niedzielne popołudnie. Głównym motywem całego filmu jest przemiana postaci, które wzajemnie dają sobie bardzo cenne lekcje. Młody prawnik z wieloma sukcesami na koncie zostaje zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu. W ramach prac społecznych otrzymuje zadanie poprowadzenia hokejowej drużyny nastolatków o nazwie Potężne Kaczory. Mężczyzna uczy swoich podopiecznych wygrywania, a sam dostaje cenną lekcję, że zwycięstwo nie jest sprawą priorytetową i poza nim jest wiele ważnych aspektów.

Youngblood

Rok produkcji: 1986
Reżyseria: Peter Markle
Ocena IMDB: 6.2/10
Film zobaczysz na: film możesz obejrzeć w CDA.

Opis filmu: Hokejowy film z doskonałą obsadą w osobach Roba Lowe’a i Patricka Swayzego. Dean Youngblood grany przez pierwszego z wymienionych aktorów jest perspektywicznym graczem w hokeja. Sumienną pracą i ciężkimi treningami zapewnił sobie świetlaną przyszłość w sporcie. Kiedy jednak musi wziąć na barki całą drużynę, okazuje się, że zawodowy hokej to także brutalność i spryt. Youngblood dostosowuje się więc do nowych realiów, zostając gwiazdą zespołu.

Rosyjska Piątka

Grafika przedstawia kadr z filmu o hokeju pt. Rosyjska Piątka.

Rok produkcji: 2018
Reżyseria: Joshua Riehl
Ocena IMDB: 8.2/10
Film zobaczysz na: Canal Plus Premium.

Opis filmu:  Znana z NHL ekipa Detroit Red Wings, była na samym dole ligi, stanowiąc niemal pośmiewisko w największej lidze hokeja. Klub bliski upadku został przejęty przez biznesmena, który postawił nowemu dyrektorowi generalnemu jeden cel – mistrzostwo. Z odsieczą przybyli gracze ze Związku Radzieckiego, którzy paradoksalnie zostali bohaterami.

Cud w Lake Placid

Rok produkcji: 2004
Reżyseria: Gavin O’Connor
Ocena IMDB: 7.5
Film zobaczysz na: HBO GO.

Opis filmu: Film o hokeju oparty na faktach. Przedstawia jedną z największych niespodzianek w historii sportu i prawdopodobnie największą, jeśli chodzi o hokej. Podczas Olimpiady 1980 roku drużyna USA skazywana była na porażkę. Bezdyskusyjnym faworytem do złota było ZSRR. Ekipa młodych zawodników prowadzona przez Herba Brooksa zdołała jednak pokonać faworyzowany Związek Radziecki w półfinale, by następnie dokonać prawdziwego cudu i sięgnąć po złoto, rozprawiając się w ostatecznym starciu z Finlandią.

Zabijaka

Rok produkcji: 2011
Reżyseria: Michael Dowse
Ocena IMDB: 6.8/10
Film zobaczysz na: CDA.

Opis filmu: Film o bardzo dużej dawce humoru z dość interesującą fabułą. Szeregi profesjonalnej drużyny hokejowej zasila ochroniarz, który na co dzień pracuje w barze. Jego zadanie nie jest zbyt skomplikowane i nie wymaga hokejowego doświadczenia. Musi robić to, co podczas poprzedniej pracy – unieszkodliwiać wybranych osobników.

Na lodzie

Rok produkcji: 1977
Reżyseria: George Roy Hill
Ocena IMDB: 7.3/10
Film zobaczysz na: aktualnie nie można legalnie obejrzeć filmu w Polsce.

Opis filmu: Jeden z absolutnych klasyków, jeśli chodzi o filmy sportowe. Głównym bohaterem dzieła jest Reggie Dunlop, grany przez Paula Newmana.  Kariera Dunlopa stanęła w miejscu. Prowadzi on drużynę hokejową w podrzędnej lidze, której nie wróży się najmniejszych szans na sukces. Głównego bohatera dopadają także liczne problemy prywatne. Nie mając nic do stracenia, przyjmuje do zespołu nową grupę graczy, która jak później się okaże, może być kluczem do pokonania stagnacji.

Mystery, Alaska

Grafika przedstawia okładkę hokejowego  filmu Mystery, Alaska.

Rok produkcji: 1999
Reżyseria: Jay Roach
Ocena IMDB: 6.7/10
Film zobaczysz na: aktualnie nie można legalnie obejrzeć filmu w Polsce. Dostępna jest jego część, która znajduje się na CDA.

Opis filmu: Hokej jest dla mieszkańców miasteczka Mystery absolutnie wszystkim. Szczególne miejsce w ich sercu zajmuje lokalna drużyna. Pewnego razu do miejscowości przybywa dziennikarz, który robi materiał o barwnych i wyróżniających się hokeistach z niewielkiego miasteczka. Efektem jego pracy jest szersze zainteresowanie i potencjalne spotkanie z New York Rangers – zawodową drużyną NHL. Dla mieszkańców, a w szczególności zawodników jest to ogromne wydarzenie i przy okazji wielki test. Czy amatorzy zdołają postawić poprzeczkę zawodowcom?

Nagła śmierć

Rok produkcji: 1995
Reżyseria: Peter Hyams
Ocena IMDB: 5.8/10
Film zobaczysz na: na CDA.

Opis filmu: Jean-Claude Van Damme w filmie jest gwarancją sporej dawki akcji. Tak jest również w przypadku filmu „Nagła śmierć”. Główne wydarzenia nie dotyczą w tym filmie ściśle hokeja. Sam sport stanowi jedynie tło dla głównych wydarzeń. Podczas rozgrywek o Puchar Stanleya terroryści podkładają ładunki wybuchowe w hali sportowej i całkowicie ją opanują. Nieświadomi kibice są skazani na pewną śmierć. Zamachowców spróbuje powstrzymać inspektor pożarnictwa – Darren McCord.

Legenda 17

Rok produkcji: 2013
Reżyseria: Nikolay Lebedev
Ocena IMDB: 7.5/10
Film zobaczysz na: aktualnie nie można legalnie obejrzeć filmu w Polsce.

Opis filmu: Film opowiada o rosyjskim hokeiście – Valerym Harlamovie, grającym z numerem 17. O tym  zdeterminowanym i ciężko pracującym zawodniku zrobiło się niezwykle głośno, kiedy to reprezentacja ZSRR rozgromiła profesjonalnych graczy z Kanady aż 7:2. Film opowiada o rozwoju zawodnika i jego ciężkiej drodze na sam szczyt.

Na lodzie 2

Rok produkcji: 2002
Reżyseria: Steve Boyum
Ocena IMDB: 4.4/10
Film zobaczysz na: aktualnie nie można legalnie obejrzeć filmu w Polsce.

Opis filmu: Druga część kultowego już w kręgach hokejowych filmu „Na lodzie”. Od wydarzeń z poprzedniego filmu minęło już 25 lat. Ekipę przejął nowy właściciel, który jako trenera zatrudnił kobietę. „Szefowie” zostają wystawieni na porażkę z silnymi rywalami, dodatkowo mają się podłożyć, żeby uwidocznić różnicę klas, między rywalizującymi drużynami. Czy jednak poddadzą się według wymagań?

FAQ

Gdzie oglądać hokejowe filmy?

Starsze produkcje są łatwo dostępne w internecie. W przypadku nowych filmów, konieczne będzie wykupienie telewizji internetowej lub skorzystać z usług, którejś z platform telewizyjnych.

Dobry film o hokeju oparty na faktach?

Cud w Lake Placid.

Który film o hokeju łatwo obejrzeć w internecie?

Większość dobrych filmów o hokeju pochodzi jeszcze sprzed 2010 roku. Takie produkcje bardzo łatwo znaleźć w internecie np.: na CDA.

Czy liga hokejowa istnieje także w Polsce?

W naszym kraju znajduje się oczywiście zawodowa liga hokejowa. Jej poziom odbiega z pewnością od NHL, czy rosyjskiego KHL, ale stopniowo dyscyplina zyskuje na popularności  i nieustannie się rozwija.

Więcej wpisów

premium-typy-logo
Ogólne

Premium Typy – gdzie dostać typy na hokej?

Typy na hokej to szansa na obstawianie po wysokich kursach. Zarówno na klasyczne typowanie zwycięzcy, jak i różnych rodzajów zakładów. Gdzie obstawiać hokej? A no

Hokejowe filmy - grafika wyróżniająca. Przedstawia dwóch graczy NHL walczących na pięści.
Ogólne

Najlepsze filmy o hokeju. Gdzie oglądać?

Filmów o hokeju powstało całkiem sporo, dlatego też warto przedstawić, które tytuły są najlepsze. Sportowe filmy możemy oglądać na wielu stronach internetowych jak CDA czy