Polska – Węgry. Hokej na lodzie w reprezentacyjnym wydaniu

polska-węgry-hokej

Przed nami dwa spotkania reprezentacji Polski z kadrą Węgier. Mecze odbędą się w czwartek oraz w piątek, a jakim składem wyjdą na to starcie nasi rywale? Według węgierskich dziennikarzy będzie to krajowy zestaw, nie zawierający graczy zza granicy. To oznacza, że właściwie najlepszych hokeistów w szeregach przeciwników zabraknie, więc Polacy mają większe szanse na zwycięstwo.

Krajowy skład Węgrów

Grudniowa przerwa reprezentacyjna koliduje z niektórymi terminarzami krajowych i międzynarodowych lig. W związku z tym Węgry nie mogą wystawić najlepszego składu. Słowacka ekstraklasa czy ICE Hockey League stanowią priorytet, więc nasi rywale będą mocno osłabieni. Trener Sean Simpson nie będzie mógł bowiem skorzystać z graczy AV19 Székesfehérvár oraz DTVK Jegesmedvék Miszkolc, a są oni bardzo ważnymi elementami reprezentacji Węgier. W składzie rywali Polaków zabraknie również hokeistów z ligi fińskiej. Starcia w Katowicach stanowić będą raczej okazję dla młodszych zawodników, którzy do tej pory mieli okazję występować wyłącznie w młodzieżowych reprezentacjach. Czterech graczy ma szansę zadebiutować w seniorskiej drużynie w tym tygodniu. 

Nowy kapitan reprezentacji Polski

Sztab reprezentacji podjął wraz z początkiem tygodnia ważną decyzję. Kadra Polski na lodowisku będzie miała nowego głównodowodzącego. Nowym kapitanem został bowiem Bartosz Ciura i w najbliższych meczach z Węgrami to on będzie pełnił tę funkcję. Trener Robert Kalaber stwierdził, że on najlepiej nadaje się na kapitana ze względu na swoją ambicję oraz waleczność i poświęcenie na boisku. Obrońca GKS Tychy zapytany, jak się czuje z tą wiadomością, powiedział, że nigdy nie sądził, że otrzyma takie wyróżnienie. 28-letni gracz jest bardzo dumny z takiego stanu rzeczy, ale jednocześnie podkreśla, że wiąże się to z dodatkową odpowiedzialnością. Ciura nie boi się jednak takiego wyzwania i otwarcie mówi, iż da mu to jeszcze większą motywację.

Starcie na międzynarodowym poziomie

Choć dwa mecze Polski z Węgrami nie będą rozgrywany przy udziału publiczności, to możemy spokojnie obejrzeć je w telewizji. Wyemituje je stacja TVP Sport i w czwartek będzie to o godzinie 18:45, a w piątek o godzinę wcześniej. Selekcjoner reprezentacji Polski Robert Kalaber cieszy się na myśl o tych meczach, bo według niego potrzeba nam sprawdzianów na płaszczyźnie międzynarodowej. Miało być ich więcej i rywale mieli być bardziej różnorodni, ale w końcu stanęło na tym, że biało-czerwoni rozegrają dwumecz z Węgrami.

Polacy mieli się zmierzyć w Turnieju o Puchar im. Wojciecha Korfantego z Węgrami, Ukrainą i Francją, ale dwie z tych reprezentacji się wycofały. Później był plan, aby w ich miejsce pojawiła się Łotwa. W weekend jednak poinformowano, że Łotysze w Katowicach się nie pojawią ze względu na obecność pozytywnego testu na koronawirusa w ich zespole. Sytuacja była trudna do przewidzenia, więc ostatecznie gramy dwa mecze przeciwko Węgrom, a starcia z powyższymi drużynami trzeba będzie odłożyć na kiedy indziej. Turniej kwalifikacyjny do Zimowych Igrzysk Olimpijskich zbliża się wielkimi krokami, więc dobrze, że uda się sprawdzić na tle zagranicznego rywala. 

Więcej wpisów

premium-typy-logo
Ogólne

Premium Typy – gdzie dostać typy na hokej?

Typy na hokej to szansa na obstawianie po wysokich kursach. Zarówno na klasyczne typowanie zwycięzcy, jak i różnych rodzajów zakładów. Gdzie obstawiać hokej? A no

Hokejowe filmy - grafika wyróżniająca. Przedstawia dwóch graczy NHL walczących na pięści.
Ogólne

Najlepsze filmy o hokeju. Gdzie oglądać?

Filmów o hokeju powstało całkiem sporo, dlatego też warto przedstawić, które tytuły są najlepsze. Sportowe filmy możemy oglądać na wielu stronach internetowych jak CDA czy