Seattle Kraken, czyli nowa siła w NHL. Oficjalna preznetacja kolejnej drużyny!

turniej-hokeja-seattle-kraken

Wiadomo było, że nowo powstała drużyna ze Seattle wejdzie do ligi NHL. Oficjalnie w rozgrywkach weźmie udział dopiero od sezonu 2021/2022, ale już trzeba było dopełnić formalności. Chodziło tu przede wszystkim o nazwę zespołu, ale także o jego barwy i zaprezentowanie strojów.

Seattle Kraken

Po niemal dwóch latach oczekiwania w końcu poznaliśmy nazwę nowego tworu, który dołączy do rywalizacji w najlepszej hokejowej lidze świata. Drużyna przyjęła nazwę Seattle Kraken i będzie członkiem Pacific Division w Konferencji Zachodniej. Właścicielami klubu są David Bonderman, czyli amerykański twórca grupy inwestycyjnej TPG Capital, Jerry Bruckheimer, producent filmowy i telewizyjny oraz dyrektor sportowy Tod Leiweke bardzo dobrze znany w świecie NHL, a także NBA.

Krakeni będą pierwszą drużyną ze Seattle od czasów od czasów ekipy Totems, która swój ostatni mecz rozegrała w 1975 roku. Zespół rozgrywać będzie swoje spotkania domowe na stadionie Climate Pledge Arena. W ramach wielomilionowej transakcji Jeff Bezos, właściciel Amazona zarezerwował prawa do nazwy areny, która będzie:

  • pierwszym obiektem, który celuje uzyskanie certyfikatu zerowej emisji dwutlenku węgla
  • działać całkowicie elektrycznie i będzie zasilana w 100% odnawialną energią elektryczną zarówno z paneli słonecznych na miejscu, jak i energii odnawialnej z zewnątrz
  • emisja dwutlenku węgla i wyniki w zakresie zrównoważonego rozwoju hali i wszystkich wydarzeń zostaną zmierzone i podane do publicznej wiadomości.

Zaczyna się ciekawie, tylko czy pójdą za tym ambicje sportowe?

climate-pledge-arena

Perfekcyjny sponsor

Drużyna potrzebuje także sponsora do prawidłowego funkcjonowania. Wydaje się, że Kraken Seattle znalazło idealnego kandydata. Według Geoffa Bakera ze Seattle Times, zgodę na sponsorowanie drużyny wyraził Kraken Rum. Nowy zespół NHL wraz z producentem rumu musi teraz popracować nad wspólnymi znakami towarowymi ze względu na współdzielenie nazwy.

Chociaż nie było jeszcze oficjalnego ogłoszenia ze strony żadnej ze stron, dyrektor generalny Seattle Tod Leiweke potwierdził raport Seattle Times, że partnerstwo jest już uzgodnione. Partnerstwo pomiędzy Seattle Kraken i Kraken Rum z pewnością wydaje się być idealnym połączeniem. Gdy tylko najnowsza seria NHL została nazwana Krakenem, ludzie natychmiast zaczęli używać w mediach społecznościowych frazy „wypuść Krakena”.

„Myślę, że mitologia Krakena będzie naprawdę interesująca” – powiedział jeden z właścicieli podczas uroczystości ujawnienia nazwy. „Zwłaszcza na arenie wykopanej ponad 50 stóp pod ziemią. Myślę, że będzie to naprawdę interesujące dla fanów”. Partnerstwo zdecydowanie nie może zaskakiwać, po prostu dlatego, że ma mnóstwo sensu.

Pomysł na zespół

32 drużyna w NHL będzie nosić nazwę “Kraken”. Dlaczego tak? Ma nawiązywać do mitycznego morskiego potwora, ponieważ Seattle jest miastem o charakterze morskim. Inne profesjonalne kluby sportowe ze Seattle także nawiązują do klimatu i krajobrazu tej okolicy: Mariners, Seahawks, Storm czy Sounders. Z kolei logo drużyny nawiązuje do Seattle Metropolitans, która należała do Pacific Coast Hockey Association i zdobyła Puchar Stanleya w 1917 roku.

turniej-hokeja-kraken-seattle

– Historia miasta Seattle jest głęboko związana z morzem i żeglugą. Nazwa oddaje powiązanie z tymi czynnikami. Teoretycznie symbolizuje też siłę i agresję, jaką charakteryzuje się hokej na lodzie – stwierdził Ron Francis, niegdyś znakomity hokeista, a obecnie menadżer nowej drużyny. Liczymy na to, że przełoży się to na rzeczywistość i zobaczymy kolejną dobrą drużynę w najlepszej lidze świata.

Więcej wpisów

premium-typy-logo
Ogólne

Premium Typy – gdzie dostać typy na hokej?

Typy na hokej to szansa na obstawianie po wysokich kursach. Zarówno na klasyczne typowanie zwycięzcy, jak i różnych rodzajów zakładów. Gdzie obstawiać hokej? A no

Hokejowe filmy - grafika wyróżniająca. Przedstawia dwóch graczy NHL walczących na pięści.
Ogólne

Najlepsze filmy o hokeju. Gdzie oglądać?

Filmów o hokeju powstało całkiem sporo, dlatego też warto przedstawić, które tytuły są najlepsze. Sportowe filmy możemy oglądać na wielu stronach internetowych jak CDA czy